אתרים ופלטפורמות לדיגיטל

בעלי מקצוע ותעשיות שונות לעיתים אינם יכולים למכור את מרכותם באופן דיגיטאלי. מקצועות אשר הם שירותיים בטבעם, דורשים מערכת יחסים מיוחדת עם לקוחותיהם או עוסקים בתחומי תעשיה מורכבים שאינם מתאימים לצרכן הפרטי. נראה שרוב העסקים מסוג זה אינם עושים שימוש בדיגיטאל למעט פרסום המותג שלהם. עם זאת לא ניתן לומר שהעוסקים בתחום אינם טכנולוגיים. חברות רבות מתחומי התעשייה עושות שימוש במערכות ERP מתוחכמות ועטירות פונקציונאליות מורכבת למדי. נותני שירותים שונים מקימים ממשקי עבודה מרחוק עם לקוחותיהם, עסקים מרובי עובדים מקימים ממשקי עבודה מרחוק  ורבים מהמותגים משקיעים סכומי עתק בקידום עסקיהם ברשת אע"פ שאינם מקיימים מערך מיכרות דיגיטאלי. 

טכנולוגיה מתקדמת לסוג עסקים זה חשוב מעין כמוהו לא רק בשל התחרות העצומה שקיימת במגזר התעשייה והשירותים, שבאמצעים טכנולוגים ניתן להגדיל את מגוון הלקוחות, אלא בשל היכולת לחיסכון גדול מאוד בעלויות התפעול והרכש וההתמחרות. ע"י טכנולוגיה יעודית ניתן להקטין הוצאות במקביל להגדלת הפריון.

הלקוח במרכז הבמה

משרדי עורכי דין, יועצים לניהול עסקי ופיננסי, רואי חשבון ואנשי כספים ונותני שירותים רבים לרוב נדרשים לתת שירות אישי ומותאם ללקוחותיהם. כל תיק לקוח מהווה עולם ומלאו ופרטיו רבים מאוד ולפעמים שונים בתכלית מתיקי לקוח מקביל. בשל כך, קיים צורך טכנולוגי לניהול אותם הלקוחות הן מבחינת התכניים המקצועיים והן מבחינת ניהול נכון של הזמן והפעילות מול אותם לקוחות.

אדמיניסטרציה

קיימים היום בשוק פתרונות משמעותיים לנותני שירותים אשר רובם חינמיים ואיכותייים מאוד. יומנים לניהול הזמן, תוכנות משרדיות של טיפול בטפסים ותיוק, ניהול משימות, תקשורת מרחוק ועוד. העזרים השונים לרוב גם מסתנכרנים בניהם. ע"י ממשקים יעודים ניתן לסנכרן את כלל הפעילות המשרדית של כלל העובדים תחת קורת גג אחת. אם בעבר היה על האדמיניסטרציה, לשלוח לקבוצות עובדים מיילים לעדכון, הרי שהיום ניתן פשוט לעלות הודעה בקבוצות משותפות במערכות ניהול וכל הנוגעים בדבר יקבלו את ההודעה באופן מידי.

התוכנות האדמיניסטרטביות הופכות משמעותיות מאוד כאשר רוכשים את גרסאות הפרמיום ומאפשרות למשתמש מגוון רחב של כלים שימושיים ומותאמים לסוג השירות או העסק אותו הוא מנהל. עלות גרסאופ הפרמיום נעות בין כמה עשרות דולרים לכמה מאות בשנה ואיכותם היא לרוב מעבר לצפיות.

אחידות מערכתית

ישנו הבדל משמעותי ניכר בין מערכות ERP למערכת קשרי לקוחות או מערכת הנהלת חשבונות מלאים. מרכת ה ERP חולשת על כלל התחומים בתעשייה. היא שולטת ברצפת הייצור, במערך הלוגיסטי, במערך השיווק והמכירות, הכספים ועוד. ארגונים רבים מוצאים עצמם עושים שימוש במספר מערכות מקבילות אשר כל מערכת חולשת על תחום אחר במנגנון. מערכת ה ERP שואפת לאחד את הפעילות תחת קורת גג אחת. מלבד החיסכון בעלויות הקיים במיעוט תוכנות וספקי שירותים שונים, גם השפה הארגונית הופכת לסינרגית יותר ומשותפת. רצף העבודה והממשק בין היחידת העסקיות והתפעוליות השונות בחברה גובר ומתייעל.

אומנם מערכות ERP אינם פשוטות ודורשות עדכון ותפעול מתמיד אך האחידות של המערכת מאפשרת להנהלה פיקוח יעיל על ההתנהלות העסקית, ניתוח איכותי ומקיף של הפעילות ויכולת לבצע שינויים באופן פשוט יותר ומסודר יותר.

קידום אורגני וממומן

קידום המותג של בעלי מקצוע ונותני שירותים נעשה בד"כ בשיטת הקידום הממומן. ע"י העלאת מודעה לאויר ניתן לקבל באופן יחסית מידי, חשיפה ללקוחות רבים ומגוונים. מערכות המדיה השונות החל ממנועי החיפוש דרך המדיה החברתית ועד אתרים יעודיים דורשת תקציב שיווק לא מבוטל בכדי להגיע לתוצאות משמעותיות. שיטה זו אומנם חשובה מאוד לקידום העסק של הלקוח אך היא מתמקדת בעיקר בטווח הקצר. ללא עבודת תשתית משמעותית ודגש רחב על קידום אאורגני (SEO) יהיה על העסק תלהמשיך להשקיע באופן תמידי באפיקים ממומנים. מרגע שיחדל העסק לשלם בעבור הפרסום הוא יחזור לנקודת האפס. קידום אורגני, טיפול באתר המקודם במחינת תשיות, לא רק שמועילות לעסק הטווח הארוך, הם יחסכו כסף רב בקידום הממומן שיהיה איכותי יותר, רלוונטי יותר וממוקד יותר.

 


    Back
    Call us
    WhatsApp
    Email
    Facebook