אתרי הכרויות הם ללא ספק סוג מסויים של מדיה חברתית, הנחשבת יותר אישית ומעמיקה מהכרות במסגרות חברתיות אחרות. מידת הפרטיות באתרים מסוג זה היא יחסית גבוהה.

נישת ההכרויות מתחלקת לאתרים יעודיים כמו אתרים לאוכלוסיה מבוגרת, הכרויות לצורכי הורות, הכרויות למנהלים בכירים ונישות רבות נוספות אשר מיחדות את השימוש באתר והאוכלוסיה אליו האתר מכוון להיות ספציפית יותר ויותר.  מכיוון שכך, ניתן דגש מירבי בסוג אתרים זה לפרופיל האישי אותו מעצב המשתמש שנועד להציג אותו באור חיובי בפני משתמשים אחרים.

מאידך, נראה שפעורה תהום בין אתרי ההכרויות לאפליקציות ההכרויות. בעוד אתרי ההכרויות יוצאים מהמיינסטרים ומתמקדים בנישות יותר ויותר ספציפיות, האפליקציות השונות נטועות עמוק במיינסטרים עד כדי אובדן כמעט מוחלט של היכולת להכיר באמת בין אנשים. נראה שמשתמש שמחפש קשר זוגי משמעותי לא יחפש זאת באפליקציית הכרויות וכנראה שהחיפוש לבילוי זוגי ללילה לא יהיה עניין של מה בכך באתר הכרויות לעומת האפליקציה. אתרים רבים מאפשרים חיפוש של משתמשים על ידי ההגדרות שהמשתמש קובע. מגמה זו של חיפוש ממוקד הולכת ונחלשת לטובת סקירה מהירה של פרופילים ויכולות טכנולוגיות לזיהוי העדפות המשתמש באופן אוטומטי ולהביא בפניו תוצאות מותאמות. אפליקציות שונות דוגמאת טינדר, עובדות בשיטה זו אך לעומתה אוקי קיופיד דווקא עדיין עושה שימוש בהגדרות מסוג זה.

קהל יעד מול מטרות הפרויקט

כניסה של שחקנים חדשים לעולם ההיכרויות חייב להחליט על קהל היעד שלו. האם מדובר באפליקציית הכרויות המכוונת לקהל יעד מוגדר וספציפי בעל מכנה משותף מרכזי או לחלופין נמנעת מספסיפיקציית קהל ודווקא מכוונת לקהלי יעד בלתי מוגדרים בעלי רקע ותחומי עניין מגוונים. החלטה זו היא החלטה שמשנה לחלוטין את נראות הממשק, אופי חווית השימוש בו, מרכזי הרווח ועוד.

יש לציין שהגדרת קהל היעד היא אומנם נושא מרכזי אבל הוא איננו מטרת המיזם אלא כלי להגשמת המטרה. האם אני רוצה להרוויח כסף מהאתר? פרסום? סיוע לאוכלוסיות? מיזם שמטרתו הוא פרסום יגדיר את קהל היעד שאליו מעוניינים לפרסם. מיזם שמטרתו להרוויח כסף, המודל העסקי יעמוד במרכז מחקר השוק. מטרת המיזם תקבע את אופי קהל היעד ואיתו את ארכיטקטורת בניית המערכת, עיצוב גראפי וחויית המשתמש.


    Back
    Call us
    WhatsApp
    Email
    Facebook