עיצוב פנים ותכנון איננו נחלתם של אנשי המקצוע בלבד

ניתן בהחלט לומר שתחום ממשקי האריכלות ועיצוב הפנים כבר איננו שייך רק לעולמם של אנשי המקצוע בתחום. בעבר, עיצוב הדירה היה מתבצע בכלים שלא תוכננו עבור המשתמש הרגיל שמעוניין לעצב את דירתו, אלא כלי תכנוני בידי איש מקצוע מנוסה. חשיבה זו הביאה את ממשקי האדריכלים ומעצבי הפנים לרמת טיפול שאיננה נגישה לכל אחד אלא לאחר לימוד מאסיבי של ממשקי העבודה. גם המומחים המנוסים ביותר בממשקים אלו לא הצליחו להציג בפני משתמש רגיל כיצד תראה דירתו לאחר רכישת שולחן חדש או החלפת השיש במטבח. על המשתמש היה להמר בבחרו את הגוון הנכון, להזמין אנשי מקצוע רק לצורך מדידת החדר ובעיקר לדמיין כיצד תראה דירתו לאחר שיפוץ או שינוי התכולה.

בשנים האחרונות, מספר חברות בתחום עיצוב הפנים מצאו מענה לבעיה זו והקימו ממשקים אינטרקטיביים בו המשתמש הרגיל יכול להזין את המידות של חדר מסויים או דירתו באופן מלא ולעצב בעצמו את חלל החדר בממשקי 3D וויזואליות באיכות גבוהה.

ממשקי עיצוב דירה

עסקים רבים העוסקים בתחום עיצוב הבית כבר נמצאים זמן רב במרחב הדיגיטלי וצרכנות הריהוט ועיצוב הבית מקיימים פעילות מסחרית דיגיטלית ערה מאוד. עם זאת צרכנים רבים מאוד מרגישים את הצורך לפקוד את אולמות התצוגה מסיבות מגוונות. הסיבה העיקרית היא ההרגשה שהרהיט המוצג בתמונה איננו נראה במציאות כפי שהוא מופיע בדיגיטל, כמו כן חוסר הבטחון אם הפריט בכלל מתאים לעיצוב הבית של המשתמש.

אנו רואים מגמה בולטת וערה בקרב יצרנים ומשווקים רבים של מוצרי צריכה לבית אשר הופכים את הקטלוגים הדיגיטליים שלהם לתלת מימדיים בטכנולוגיית מציאות רבודה המאפשרת שינויים רבים מאוד על מנת לגשר על הפער הקיים בין הממשק הדיגיטלי לביתו הפרטי של המשתמש.

הדמיות נדל"ן

תחום הדמיות הנדל”ן התקדם מאוד בשנים האחרונות. מעולם של קבלת חוברת תסריט מהקבלן דרך תמונות של דירה מעוצבת היום קיימים ממשקים אשר מדמים לא רק את דירת המגורים או המבנה, אלא את בסיסת הבניין הכוללת גנים ציבוריים, כבישים, מרכזי מסחר וסביבת מגורים ומחייה מלאה.

חווית ההכרות עם הסביבה מתבצעת היום בעיקר בסרטוני הדמיה שמגיעים לאכויות מדהימות וראליסטיות לחלוטין. סרטון הדמיות מעביר חווית מגורים כוללת וחיה אשר מדמה מציאות באופן יחודי ומרשים. סרטוני הדמיות בתחום זה יכולים לעלות עשרות אם לא מאות אלפי שקלים לסרטון בודד אשר חווית הצפייה בו היא יחודית.

עם זאת, נראה שטכנולוגיה שבה הצופה או המשתמש רק נהנה מחוויה ויזואלית איננו מספיק. משתמש שאיננו יכול לפעול במרחב ההדמיה כפי הנראה ישתעמם מהר ועל אף החוויה היחודית של סרטוני ההדמיה, קרוב לודאי שלסרטונים אלו אין המשכויות שימוש והם בגדר פרסומת שיווקית ולא יותר מכך.

חברת סרפודה בונה ממשקים אינטרקטיביים בהם המשתמש יכול לפעול במרחב ההדמיות. אם מדובר בטיפול בתוך הדירה שלו עצמו ואם סיור בסביבה החיצונית לה, המשתמש יכול לבצע פעולות ולבחור את מסלול הצפייה ואף ממש לגעת באלמנטים השונים, להזיזם ולהחליפם. ממשקי תלת מימד אלו  במסגרת מציאות מדומה או רבודה מאפשרים חויית משתמש אחרת אשר המשתמש ישמח לחזור אליה שוב ושוב.

טכנולוגיות לאדריכלים

ישנן  טכנולוגיות רבות לאדריכלות אשר בעזרתן  ניתן להקים תוכניות מבנה מפורטות מרמת התשתיות דרך שלל מדדים שונים וטיפול בחומרים ועד להקמת הדמיות מדוייקות ומוכנות להעברה לקבלן.

חברת סרפודה מתמחה בפיתוח עזרים לאדריכלים ומעצבי פנים ומתמחה בטיפול בקבצי revit & Aoutocad

כמו כן, הקמה של הדמיות אינטרקטיביות באופן אוטומטי על ידי שימוש בקבצים אלו.מרמת תסריטי הדירה ועד רמת ממשק תלת מימדי הניתן לצפיה וטיפול.

טכנולוגיית תלת מימד

ישנם ממשקים רבים מאוד אשר עושים שימוש בטכנולוגיות תלת מימד. משחקי אנימציה, סרטי ילדים, וממשקי דיגיטל יחודיים השימוש בטכנולוגיית תלת מימד קיימת שנים רבות והולכת ומתעדכנת כל הזמן. כאשר אנו עוסקים בעיצוב פנים, טכנולוגיית תלת מימד אשר נעשית ברוב ההדמיות מתבצעת על ידי רינדור של התמונה.

משתמש אשר עיצב את הסביבה הדיגיטלית בעלת ניראות של אנימציה ומעוניין לראות את הסביבה באופן ראליסטי קיימת עבורו אופציה נפוצה של רינדור תמונת הסביבה. למעשה הסביבה שעיצב הופכת מסביבה תלת מימדית לסביבה דו מימדית ובמהלך זה מוסיפה את טקסטורות האלמנטים, תאורה ועוד בשיטת רינדור. הסיבה העיקרית למעבר לדו מימד היא הצורך ברינדור ששואב משאבים רבים מהממשק ואיננו מאפשר תנועה רציפה של המשתמש במרחב תלת מימדי שבכל תנועה עליו לבצע רינדור מחדש.

טכנולוגיה מתאימה יותר נקראת טכנולוגיית אפייה אשר איננה מרנדרת את התמונה אלא מעתיקה את המשתנים הסביבתיים לאלמנטים עצמם. בשיטה זו התאורה והטקסטורות כבר אינם השפעה סביבתית על האלמנטים אלא היא מוטבעת בהם עצמם.  על ידי כך הצורך ברינדור איננו קיים וניתן להשאר בעולם התלת מימדי יחד עם רמת ראליסטיות גבוהה של אלמנטים.


    Back
    Call us
    WhatsApp
    Email
    Facebook