שיחות אונליין וצ’אטים התקדמו מאוד במהלך השנים. אם בעבר יכלנו רק לשלוח הודעות כתובות או לדבר בוידאו עם אחרים בשיחות פרטיות, הרי שהיום ניהול שיחת אונליין היא מגוונת כל כך עד שניתן לומר ששיחות מסוג זה הן אפקטביות הרבה יותר מאשר שיחות פרונטליות.

ממשקי האונליין מאפשרים למשתמש מגוון אפשרויות עצום של פרזנטציות וכלים לניהול שיחה. אפשרות לשיתוף אונליין של מידע, צפיה משותפת במדיה מגוונת, שיתופי מסך ואלמנטים רבים נוספים המקלים על התקשורת ומביאים להסברה ותקשורת יעילה בין המשתמשים השונים.

אין ספק שבשנים הקרובות אנו נראה יותר ויותר ממשקים מסוג זה כאשר התאמתם של הממשקים תהיה לפי קבוצת השימוש. קבוצות מקצועיות כמו עורכי דין ורואי חשבון זקוקים לכלים שונים מאוד ממורים בבית ספר המבקשים להעביר שיעור לתלמידים. מגמה זו של עבודה מהבית וניהול מרחוק רק תלך ותתרחב גם בכלי הממשק וגם באיכות הממשק עצמו.

פלטפורמות הצ’אט הינם רבות מאוד ומגוונות מאוד. אין ספק שזו צורת השיחה היעילה ביותר ואיכותית ביותר הקיימת היום בעבור משתמשים ומנהלי פלטפורמות. עם היכולות הגבוהות של הצ’אט ומהירות העבודה בו, מביאה גם לאחריות גדולה מצד המשתמשים. כאשר אדם פונה לצ’אט באתר הוא מניח שישנו מישהו בצד השני שמקבל את ההודעה. להבדיל ממייל, הודעת הצ’אט אמורה להיות קצרה וממוקדת בהתאמה לכך גם ציפיותיו של המשתמש.

למניעת הצורך בתחזוקת ערוץ זה גובשו מספר שיטות בניים אשר מחד מאפשרות את הפניה המהירה ומאידך מחייבות קצת פחות את נותן השירות בזמינות גבוהה מאוד. רובוצ’טים אשר מהווים סוג של תמיכה אוטומטית  מנסים למצוא פתרונות למשתמש ללא שימוש בכוח אדם, כמו כן, הרבה רובוצ’טים מציגים עצמם ככאלה ומאפשרים למשתמש לפנות בערוץ זה אך התשובה תגיע לאחר זמן ולא באופן מידי.

המוטו של מנהלי אתר צריך להיות, אם אתה נותן הרגשה של זמינות למשתמשים, כדאי לך לעמוד בצפיות. אחרת עדיף שלא תציע בכלל.

ממשקי השיחה הקיימים היום הם כאמור רבים ומגוונים. עם זאת כלי הניהול במהלך השיחה עדיין לא מתקדמים מאוד.

 מזה זמן שהמשתמשים בפלטפורמות אלו הבינו שיכולות השיחה הדיגיטלית כל כך מגוונות שאין ספק שניתן להפיק המון משיחה באופן זה. הבעיה נעוצה בכך שרוב המשתמשים אינם יודעים כלל אילו כלים קיימים עבורם לשימוש ולכן הם מבצעים פעולות כפי שהיו מבצעים בשיטה פרונטאלית.

כלי מרכזי וחשוב מאוד הוא כלי שיתוף המסך.  כלי זה מאפשר לחשוף את הצדדים לשיחה לתכנים מגוונים מאוד הקיימים מחוץ לממשק השיחה. הקיימים במחשב דוגמאת דפי word, סרטונים, מצגות ועוד. כלי חשוב נוסף הוא הצ’אט. כאשר רוצים להעביר חומרים בין מחשב למחשב (כמו קבצים, מסמכים וכד’) ניתן לשלוח אותם לכלל הצדדים בשיחה באמצעות הצ’אט. הצ’אט כמובן גם משמש להעברת טקסטים בין כלל המשתתפים. ממשקי שיחה רבים נותנים אפשרויות נוספות חשובות כמו ניהול משותף של מסמכים (בהם המשתמשים יכולים בצע פעולות במסמך אחד משותף) ועוד.

הכלים העומדים לרשות הצדדים בשיחה מגדירים את איכות הממשק.

נראה שפלטפורמות הצ’אט השונות הן חינמיות ןאינן גובות תשלום על השירות. גם פלטפורמות של שיחה דיגיטלית מאפשרות שימוש חינם בעבור השימוש בממשק. אמנם לא נדרש תשלום בעבור השימוש אך עולם העזרים והאפשרויות הנלוות לממשקים אלו מקיימים שוק ער ורווחי.

הפלטפורמות החינמיות בדר”כ מאפשרות מנויי פרימיום עם כלים מגוונים לניהול השיחה, הצטרפות בלתי מוגבלת של משתמשים לשיחה אחת ועוד. גם בעולם הצ’אט קיימים מנויי פרמיום אשר יכולים לבצע פעולות עסקיות בעיקר של ניהול חברים בקבוצת הצ’אט, אפשרויות להתמצאות מהירה בתוך דפי הצ’אט, ממשקי הודעה אוטומטית ועוד.

גם שיחות אונליין וגם וויג’טים של צ’אט קיימים במגוון רחב מאוד עם עלויות שימוש מאוד נמוכות. לרוב אין סיבה לפתח אפשרויות שימוש אלו כאשר הממשק משתמש איננו עוסק בהם באופן ייחודי. פלטפורמות דיגיטליות רבות עושות שימוש ברובוצ’טים, שיחות קבוצתיות ואפשרויות שיחה רבות מאוד אשר משתמשות בוויג’יטים קיימים.

הקמת פלטפורמות מסוג זה כרוכה בטכנולוגיה המסוגלת להתחרות ברמת האיכות של מסגרות קיימות, דבר שהוא קשה מאוד לביצוע מבחינה טכנולוגית ללא השקעה ניכרת בממשק.

עם זאת שימוש בוויג’ט קיים וביצוע פיתוח להוספת אפשרויות שימוש היא בהחלט הדרך הנכונה לחשוב על ממשק מותאם בעלות סבירה ואיכות גבוהה. חברת סרפודה מבצעת פיתוחים מסוג זה הן באופן קאסטומאלי והן בעזרת וויג’טים קיימים.


    Back
    Call us
    WhatsApp
    Email
    Facebook